نردبان کابل چیست؟ نردبان کابل را بشناسید

ز نردبان کابل برای عبور تعداد زیادی سیم و کابل، دریک مسیر مشخص استفاده می‌گردد. در مسیرهای عمودی معمولا از نردبان کابل به جای سینی کابل استفاده می‌گردد. علت آن نیز امکان محکم نمودن راحت‌تر کابل به بدنه نردبان در مسیرهای عمودی میباشد. شایان ذکر است که در مسیرهای افقی نیز می‌توان از نردبان کابل استفاده نمود.

مشخصات فنی نردبان کابل

این محصول در سایزهای متنوعی و با توجه به سفارش مشتری ساخته می‌شود. به طور کلی عرض آن از 50 میلیمتر تا عرض 700 میلیمتر قابل ساخت می‌باشد. در مورد لبه‌ها و یا ارتفاع نیز عموماً این محصول از ارتفاع 40 میلیمتر تا ارتفاع 150 میلیمتر قابل ساخت می‌باشند. نردبان‌ها حداقل با ضخامت 6/0 میلیمتر و حداکثر با ضخامت 4 میلیمتر ارائه می‌گردند.

پله‌های موجود در نردبان کابل معمولاً با حفظ فاصله‌های 25 سانتیمتری نسبت به یکدیگر ساخته می‌شوند اما امکان دارد به درخواست مشتری این فواصل تغییر نماید. پله‌ها جدای از ایجاد استحکام بر روی نردبان، امکان بسته شدن کابل بر روی نردبان را نیز فراهم می‌نماید.  عموماً کابلها از طریق بست‌های مخصوص (بست چنگکی) به پله‌ها متصل می‌گردند. معمولا و به طور استاندارد، شاخه‌های نردبان کابل به صورت 2 متری ساخته می‌شوند، اما در صورتی که مشتری درخواست ساخت این نردبان‌ها با طول 3 متر را داشته باشد، این کار توسط تولید کننده قابل انجام می‌باشد.

نردبان کابل جدای از شاخه‌های مستقیم، دارای انواع و اقسام متعلقات نیز می‌باشد که به عنوان مثال می‌توان به قطعاتی نظیر: زانو، سه‌راهی، چهارراهی، زانوی عمودی (بند)، اتصالات رابط، قطعه کاهنده و یا … اشاره نمود.

بعضاً امکان دارد با توجه به محل نصب نردبان‌های کابل و یا درخواست مشتری، کلیه قطعات نیازمند رنگ آمیزی باشند که در این صورت می‌توان نردبان‌ها را با پوشش الکترواستاتیک کوره‌ای رنگ‌آمیزی نمود.

برگرفته از ویکی‌پدیا